Zakres cenowy tłumaczeń

2020-07-16 Tlumacz

Zakres cenowy tłumaczeń to temat, który jest istotny dla osób które musza skorzystać z usług wybranego biura tłumaczeń. I choć bywa on różny to można w nim znaleźć wspólny mianownik.

Głównym czynnikiem który wpływa na ponoszone przez Państwa koszty jest kierunek przekładu. Im mniej popularny język tym więcej trzeba zapłacić za jego translacje. W dużym uproszczeniu tłumaczenia można podzielić na trzy grupy. Systematyka zakresu cenowego tłumaczeń wygląda następująco:

Zakres cenowy tłumaczeń – grupy tłumaczeniowe

  • Grupa A – do pierwszej grupy tłumaczeniowej zaliczamy kierunki tłumaczeń, które są uznawane za najbardziej popularne. Tłumaczenia polsko – angielskie, polsko – niemieckie czy obejmujące takie języki jak francuski, włoski czy rosyjski są w ofercie niemal każdego podmiotu tłumaczeniowego. Nic więc dziwnego, że konkurencja na tym polu jest dość znacząco. Kolejnym czynnikiem, który wpływa na fakt, że za przekłady wcześniej wspomnianych mów nie zapłacimy kroci jest tzw. „urodzaj filologów”. Potwierdzeniem tych słów jest lista tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości. Już na pierwszy rzut oka wynika z niej, że nie jest trudno o usługi wybranego specjalisty w niniejszym zakresie.
  • Grupa Bzakres cenowy tłumaczeń przechodzi na poziom średni dla takich języków jak czeski, szwedzki, holenderski, norweski czy ukraiński. To ile zapłacimy za przekłady zależy tutaj w dużej mierze od tzw. sytuacji. W obszarze języków z grupy B istotna jest kwestia oddziaływania na siebie prawa popytu i podaży oraz innych elementów tzw. „gry rynkowej”. Większe objętościowo tłumaczenia traktowane są zazwyczaj inaczej od pojedynczych stron. Koszt tłumaczeń takich dokumentów jak choćby wyciągi bankowe może się jednostkowo okazać taki sam jak translacje dokumentów z angielskiego.
  • Grupa C – grupę C reprezentują języki, które są tłumaczone przez ogół z nas dość sporadycznie. Należą do nich taki mowy jak choćby chiński czy arabski. Nie trudno tutaj dostrzec, co determinuje taki stan rzeczy. Pierwszą i niezaprzeczalną kwestią jest mała ilość specjalistów, a drugą wciąż rosnący popyt na tego typu przekłady. Translacje z grupy C są najdroższe, choć zdarzają się biura które sprzedają je taniej od ogólnie panujących trendów.  

 

Zakres cenowy tłumaczeń
Zakres cenowy tłumaczeń

 

Zapraszamy do kontaktu i darmowej wyceny
WYCENA ONLINE