Jak tanio przetłumaczyć dokumenty ?

2020-07-09 Tlumacz

Wiele osób zastanawia się nad tym jak tanio przetłumaczyć dokumenty. Nie ma w tym nic dziwnego skoro usługi filologów są dziś w cenie, a potrzeby językowe mogą nadwyrężyć Państwa budżet. Ten ostatni ma znaczenie tak w przypadku firm jak i osób prywatnych.

Na szczęście istnieją sposoby, aby za translacje zapłacić nieco mniej. Aby tłumaczenia nie wpłynęły znacząco na zawartość Państwa portfela należy zdać sobie sprawę co wpływa na ich koszt. Do najważniejszych czynników  tym obrębie zaliczyć możemy:

Jak tanio przetłumaczyć dokumenty ?

  • Ilość znaków ze spacjami – przekłady pisemne rozliczane są podług ilości znaków ze spacjami. Najważniejszą kwestią braną pod uwagę przy ich wycenie jest więc objętość danego dokumentu. Ta ostatnia zależy w dużej mierze od doboru odpowiedniego zakresu tłumaczenia. Jeśli jest on nieprawidłowy to może okazać się, że pieniądze zostaną wyrzucone w przysłowiowe błoto. Warto wiec dopytać się o to, co dokładnie trzeba przygotować, aby załatwić niezbędną dla Państwa sprawę. Dobrym przykładem są tutaj przekłady wyciągów bankowych, które zawierają wiele informacji marketingowych. Bardzo często ich tłumaczenia są niepotrzebne i nie wpłyną na pracę analityka bankowego, który ma podjąć decyzję o udzieleniu nam kredytu.
  • Czas realizacji – nigdy nie dowiecie się Państwo jak tanio przetłumaczyć dokumenty jeśli będziecie zwlekać z wizytą w biurze tłumaczeń do ostatniej chwili. Tego typu postępowanie jest dość powszechne i wynika przede wszystkim z braku czasu. Dobrą alternatywą do tradycyjnej wizyty u tłumacza jest zatem skorzystanie z możliwości jakie dają tłumaczenia online. Dzięki ich walorom możecie Państwo wszelkie kwestie związane z językami załatwić na płaszczyźnie zdalnej. Kolejną zaletą przekładów Internetowych jest także możliwość porównania wielu ofert. Wysłanie dokumentów do kilku biur tłumaczeń nic nie kosztuje, a daje sposobność do wyboru najlepszej propozycji.
  • Sposobu przeprowadzenia wyceny – biura tłumaczeń, a także pojedynczy filolodzy wyceniają dokumenty na wiele rozmaitych sposobów. Nie zawsze ich wysiłki są wspierane przez nowoczesne rozwiązania informatyczne. Warto dopytać się z czego wynika kwota, którą macie Państwo zapłacić za wykonanie przekładu lub poprosić o raport z oprogramowania typu OCR. Przy większych zleceniach warto również wynegocjować sobie rabat lub inną formę bonifikaty.

 

Jak tanio przetłumaczyć dokumenty ?
Jak tanio przetłumaczyć dokumenty ?
Zapraszamy do kontaktu i darmowej wyceny
WYCENA ONLINE